Brusy24
Na Sygnale

Nowa remiza OSP w Czapiewicach. Otwarcie już 4 lipca

Gmina Brusy i druhowie OSP w Czapiewicach uroczyście otworzą nową remizę strażacką w sobotę, 4 lipca.

26 czerwca 2026·1 MIN·1 WYŚWIETLEŃ
Nowa remiza OSP w Czapiewicach. Otwarcie już 4 lipca

Nowo wybudowana remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Czapiewicach zostanie oficjalnie otwarta 4 lipca. Inwestycja kosztowała ok. 1,4 mln zł, z czego 810 tys. zł pochodzi z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Budynek o powierzchni ok. 140 m² obejmuje garaż, zaplecze techniczne i magazynowe oraz pomieszczenie dla strażaków. Na terenie wokół remizy wykonano utwardzenia i zagospodarowanie terenu.

– Od wielu lat marzyliśmy o realizacji tej inwestycji. Dziś możemy powiedzieć, że zakończyliśmy ją z sukcesem – mówi burmistrz Brus Witold Ossowski. Zaznacza, że nowa remiza wpisuje się w szereg działań gminy na rzecz wzmacniania systemu bezpieczeństwa i gotowości jednostek OSP. W ostatnim czasie oddano również zmodernizowaną remizę w Brusach oraz świetlicę wiejską połączoną z remizą w Główczewicach, do której pozyskano nowy wóz strażacki.

Na podstawie: Miasto i Gmina Brusy

AD
Administrator
Redaktor Brusy24

Polecane