Zjazd OSP w Brusach: nowe władze i odznaczenia dla druhów
20 czerwca odbył się XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Brusach. Wybrano nowy zarząd na kolejną kadencję.

W zjeździe wzięli udział przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Na czele nowo wybranego zarządu stanął dh Marek Buza jako prezes. Funkcje wiceprezesów objęli dh Henryk Januszewski i dh Mirosław Radtke, skarbnika – dh Monika Frymark-Fifielska, sekretarza – dh Mateusz Janikowski, a komendanta gminnego – dh Janusz Szmaglik. W skład zarządu weszli także burmistrz Brus Witold Ossowski oraz kilkudziesięciu druhów z jednostek działających na terenie gminy.
Delegaci podjęli uchwałę o powołaniu komisji ds. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, której zadaniem będzie wspieranie i aktywizacja młodych strażaków. Podczas zjazdu wręczono również odznaczenia przyznane przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Pomorskiego. Złote Odznaki Honorowe za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego otrzymali dh Wojciech Ossowski i dh Edmund Kurs, srebrne – dh Stefan Ossowski, dh Kazimierz Drobiński i dh Marek Janikowski, brązową – dh Kazimierz Warnke oraz cały Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego. Odznaczenia wręczył nadbryg. Piotr Świeczkowski, wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Pomorskiego.
Burmistrz Witold Ossowski podziękował druhom za współpracę z samorządem i codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a ustępującym prezesom i naczelnikom wręczył pamiątkowe statuetki. Słowa uznania skierował do strażaków również st. bryg. Henryk Koźlewicz, komendant powiatowy PSP w Chojnicach.
Na podstawie: Miasto i Gmina Brusy
Galeria zdjęć
50 zdjęć z wydarzenia. Kliknij dowolne żeby otworzyć lightbox.