Burmistrz Brus nagrodził 34 najlepszych ósmoklasistów z gminy
W centrum kultury w Brusach wręczono dziś stypendia absolwentom szkół podstawowych za wybitne wyniki w roku szkolnym 2025/2026.

Burmistrz Brus Witold Ossowski wręczył dziś stypendia 34 uczniom spośród 193 tegorocznych absolwentów szkół podstawowych z terenu gminy. Wyróżnieni uczniowie osiągnęli najwyższe wyniki zarówno w ogólnej średniej ocen, jak i ze przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty. Średnia ocen stypendystów wyniosła 5,31, a z przedmiotów egzaminacyjnych – 5,04. Nagrodzeni stanowią około 18% wszystkich tegorocznych absolwentów.
Szczególne wyróżnienie przypadło Michałowi Zabrockiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach. Uczeń ten jest m.in. laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, laureatem XXI Olimpiady Matematycznej Juniorów, zdobywcą II miejsca XX Olimpiady Informatycznej Juniorów oraz brązowym medalistą Ukraińskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów. Był trzykrotnie zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Za wyjątkowe osiągnięcia otrzymał od burmistrza dodatkową nagrodę.
Stypendia przyznawane są od 2019 roku. Gratulacje stypendystom złożyli także przewodniczący Rady Miejskiej Michał Kin oraz przewodniczący Komisji Oświaty Albin Kiedrowski. Uroczystość uświetnił występ muzyczny Anny Formelli ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach.
Na podstawie: Miasto i Gmina Brusy
Galeria zdjęć
50 zdjęć z wydarzenia. Kliknij dowolne żeby otworzyć lightbox.