MALUCH+ 2018

Burmistrz Brus Witold Ossowski w dniu dzisiejszym, 26 lutego br., odebrał z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcina Zielenieckiego oraz wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha promesę umowy w ramach programu „MALUCH+ 2018”. Program zakłada wspieranie zadań realizowanych przez gminy z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Przedmiotem przedsięwzięcia inwestycyjnego, realizowanego w Brusach, będzie przebudowa i rozbudowa budynku socjalno-sportowego przy ulicy Armii Krajowej z przystosowaniem na żłobek dla 76 dzieci. W ramach rozbudowy planuje się dobudowanie nowej bryły i zwiększenie powierzchni użytkowej o ok. 900 m2, z czego 601m2 zostanie przeznaczonych na żłobek – parter i część piętra, a pozostała część piętra zostanie przeznaczona na funkcję przedszkolną.

W nowej bryle znajdą się między innymi takie pomieszczenia jak: szatnia i sale dla dzieci, zmywalnia, pomieszczenie do rozdzielania posiłków, łazienki dla dzieci i dla personelu, sekretariat, pomieszczenia dla logoped oraz plac zabaw dostosowany do potrzeb uczestników. Planowane jest również kompletne wyposażenie wszystkich pomieszczeń w niezbędne meble i sprzęt. Utwardzone zostaną również ciągi piesze, prowadzące do nowej części.

Realizację inwestycji zaplanowano na 2018 rok. Planowany koszt jej wykonania wynosi niespełna 3,4 mln zł, z czego ok. 2,3 mln zł dotyczy budowy żłobka. Dofinansowanie wyniesie nieco ponad 1,5 mln zł.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *